O mnie

Nazywam się Daria S. Nielsen i jestem Mistrzynią Codzienności.
samodoskonalenie i rozwój kobiet

Kilka lat temu zamieszkałam w wymarzonej Szwecji. Decyzja o wyjeździe była szybka. Byłam zmęczona dotychczasowym trybem życia, szaloną pogonią na lepszym jutrem. Szwecja w moich wyobrażeniach była miejscem, w którym wszystko jest możliwe. To kraina hygge, lagom i minimalizmu, która od lat plasuje się w pierwszej dziesiątce najszczęśliwszych krajów na świecie. Wierzyłam, że zmiana zrobi mi dobrze i pomoże uporządkować codzienność.

Na początku faktycznie tak się stało. Mimo tego, że deadline nadal gonił deadline, do polskich projektów dochodziły szwedzkie, liczba podróży rosła, ja czułam, że coś się zmieniło. Zagościły we mnie cisza i wewnętrzny spokój.

Do czasu.

Okazało się, że sam wyjazd nie oznaczał trwałej zmiany. Zachłysnęłam się nowymi możliwościami i na chwilę stare problemy zniknęły. Niestety na krótko. Dalej dźwigałam ze sobą ogromny bagaż, dziesiątki ról, w których chciałam być perfekcyjna.

Znasz tę chęć bycia idealną we wszystkim, czego się dotkniesz?
Próby jednoczesnego zawojowania świata zawodowego i bycia perfekcyjną panią domu?
Znajdowania czasu dla przyjaciół, rodziny, swoich zainteresowań, a także dla siebie?

Ja znam aż za dobrze.

W końcu zrozumiałam, że zmiana otoczenia nie wystarczy, by zmieniła się moja codzienność. Dostrzegłam, że bagażu stało się za dużo, bym mogła go udźwignąć. Zaczęłam szukać rozwiązań dobrych dla mnie. Takich, które okiełznają mój perfekcjonizm, odkładanie na później, trzymanie (zbyt) wielu srok za ogon.

I tak w Szwecji małymi krokami narodziła się Mistrzyni Codzienności – blog o upraszczaniu życia i budowaniu codzienności na własnych zasadach. Ja już wiem, że prostsze życie to piękniejsze życie.

Jestem przekonana, że każda z nas może stać się Mistrzynią Codzienności. Pozbyć się zbyt ciężkiego bagażu i stworzyć taką codzienność, która będzie dawała szczęście, wewnętrzny spokój i satysfakcję.

Dlatego zapraszam Cię do grona Mistrzyń Codzienności.

.

Znajdziesz mnie tu:
E-mail: hej@mistrzynicodziennosci.pl
Facebook: Mistrzyni Codzienności
Instagram: @mistrzynicodziennosci

.

Praktyczności:
  • dbam o przestrzeń wokół siebie – i o ile zachęcam do dzielenia się opiniami, to jeśli chcesz używać w nich wulgaryzmów, obrażać innych, spamować – weź głęboki oddech i odpuść sobie; 
  • dzielę się swoimi doświadczeniami, pomysłami – ale żadna z treści na blogu nie jest poradą psychologiczną, zdrowotną, dietetyczną, finansową ani żadną inną – raczej zachętą do sprawdzania, czytania, zgłębiania źródeł i decydowania samodzielnie o sobie; 
  • wszystko, co znajdziesz na moim blogu, i co jest mojego autorstwa, objęte jest licencją CC BY-NC;
  • o ile nie jest zaznaczone inaczej, to jestem autorką zdjęć na blogu – są one również objęte powyższą licencją.

.

Zdjęcie Justyna Bugajczyk, wszelkie prawa zastrzeżone